Finansowanie inwestycji w nieruchomość

Finansowanie inwestycji w nieruchomość

Kupno nieruchomości jest bardzo dużym wyzwaniem – zdaniem wielu to jedna z największych inwestycji, jakiej może dokonać osoba fizyczna, bez względu na jej status majątkowy. A przecież bardzo mało jest osób naprawdę bogatych, które mogą ot tak kupić mieszkanie, dom czy atrakcyjnie położoną działkę. Wszystkie tego typu posunięcia wymagają odpowiednich pieniędzy. Kwoty jakie mamy do dyspozycji są jednak na tyle ograniczone, że rzadko kiedy jesteśmy w stanie ot tak wysupłać oszczędności i nabyć nieruchomość. Sam jej zakup musi być jeszcze opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej. Realia są takie, że większość inwestycji w nieruchomości bazuje najczęściej na środkach z kredytu.

Zaciągając go wchodzimy w posiadanie pieniędzy, jakie możemy przeznaczyć na ten konkretny cel. Średni czas spłaty kredytu to około 30 lat, choć może być on jeszcze dłuższy. Im większą kwotę pożyczamy od banku, tym wyższe będą raty do spłaty. Miejmy jeszcze na uwadze, że spłacając kredyt tak naprawdę oddamy bankowi znacznie więcej niż otrzymamy w momencie zatwierdzenia umowy kredytowej. Nie ma jednak żadnego sposobu, by zmienić pewne ogólne zasady, na jakich kredytów się udziela.

Co wpływa na koszt kupna nieruchomości

Banki nie są dziś tak chętne do udzielania kredytów.

Z wielką uwagą prześwietlają one każdy wniosek i każdego kredytobiorcę jaki się do nich zgłasza. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości co do zdolności kredytowej, najpewniej czeka nas odmowa. Bank nie chce bowiem ryzykować problemów i jego kalkulacja w tym zakresie jest jak najbardziej racjonalna. Jednakże my potrzebujemy pieniędzy, więc próbujemy dalej. Być może inny bank o bardziej liberalnym podejściu jednak zdecyduje się na udzielenie nam kredytu. Finansowanie ze środków własnych lub pożyczonych od najbliższej rodziny również nie jest złym pomysłem, o ile rzecz jasna odpowiednie kwoty są dostępne.

Zakup nieruchomości to najczęściej wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, choć w praktyce wiele zależy od jej cech, wielkości, lokalizacji i charakteru. Musimy więc liczyć się z tym, że zainwestujemy praktycznie wszystko, co mamy, a nie ma gwarancji, że będziemy z tego zadowoleni. Lepiej więc inwestować z głową i bardzo dokładnie wszystko przemyśleć, ponieważ na pewnym etapie wycofać się nie będziemy mogli.

Korzyści z niezależności

Mając już w ręku daną nieruchomość można krok po kroku realizować swoje dalsze plany. Czasami za oszczędności kupuje się działkę, a następnie zaciąga się kredyt i na tej działce buduje dom. Takie rozwiązanie jest całkiem popularne i co ważne wydaje się racjonalne.

Tym sposobem możemy bowiem stać się posiadaczami własnego lokum, które da nam znacznie większą niezależność i przy tym sporą satysfakcję. Gdy zadbamy o optymalną funkcjonalność domu, codzienność w nim może znacząco podnieść jakość oraz komfort naszego życia. .

Nowy żuraw ATLAS ma bardzo dużą ładowność www.backstagepromotion.pl